Tatilde dinlenmek isteyenler termali tercih ediyor

Tatilde dinlenmek isteyenler termali tercih ediyor

Kurban Bayramı’ndaki 9 günlük uzun tatili dinlenerek geçirmek isteyenler, termal tesisleri tercih edince, çok sayıda otel bayram rezervasyonlarını kapattı.
Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) Başkanı Yavuz Yılık, ülkemizde yaşam kalitesinin ve konforunun artması, yaşlı nüfusun oranının yükselmesinin termal tesislere ilgiyi artırdığını kaydetti.
Özellikle bayram tatillerinde kalabalık ve kargaşadan kaçmak isteyenlerin termalleri yenilenme mekanları olarak gördüklerini ifade eden Yılık, şunları söyledi:
“Deniz-kum-güneş tatili her zaman ön planda olsa da insanlar tatilden dönüşte kendini tarifsiz bir şekilde yorgun hissediyor. Hatta yorgunluğunu üzerinden atamadan tekrar mesaiye başlıyor. Ayrıca deniz turizmiyle anılan çoğu bölgemiz deyim yerindeyse sıcak havalarda tatilcilere nefes aldırmıyor. Bu nedenle termaller zinde hissetmek ve tatili gerçekten dinlenerek geçirmek isteyenler için en doğru adres oluyor. Kurban Bayramı’nda da rota yine değişmedi. Termal tesislerde yaşanan yoğunluk gösteriyor ki gencinden yaşlısına çok sayıda kişi bayram tatilini termallerde değerlendirecek. Ülkemizin en önemli turizm değerlerinden termallerin, halk tarafından değerinin bilinmesi ve tam kapasiteye ulaşmaları oldukça mutluluk verici. TESTUD olarak biz her zaman termal için yeni gelişmelerin ve çalışmaların takibinde olacağız.”